Reference

Správa IT BRNO

Správa sítě pro Brno, přes 10 let praxe v IT a kvalitní technické zázemí.
Máme skvělé hodnocení od našich zákazníků ★★★★★

Be part of our new StartUp / Buďte součástí našeho nového StartUpu: dronemarket.com


Dermpharma s.r.o.

Projekt: komplexní IT služby pro farmaceutická zařízení

Realizace: 2014-2021

V rámci tohoto projektu jsme nejprve do všech místností zavedli vysokorychlostí intranetové přípojky o rychlosti 1 Gb/s, nainstalovali aktivní síťové prvky (tzn. gigabitové switche a gigabitové access pointy Wi-Fi ac). Routování v sítí obstarává profesionální gigabitové zařízení zn. MikroTik s vysokým výkonem, který zaručuje hladký chod celé sítě a připojení do internetu prostřednictvím bridge mode DSL. Aktivní síťové prvky jsou pak uloženy v tzv. racku (uzamykatelná skříňová rozvodna).

V celé síti jsme také museli pečlivě nakonfigurovat jednotlivá zařízení. Zejména MikroTik (rozložení a rozdělení síťové infrastruktury, směrování portů, vzdálené přístupy, předávání packetů, firewall, VPN, šifrování apod.) Dále také propojení s kamerovým, platebním, telofonním (VoIP) a informačním systémem, solárními panely, tiskárnou či cloudovým úložištěm a SÚKL. Neméně důležitá byla instalace serverů zn. Intel, na kterých běží nezbytné služby a také instalace záložních zdrojů UPS. Servery jsou poháněny systémem Ubuntu server 64-bit, přičemž jejich spolehlivost a rychlost je zaručena procesorem typu “i” řady Kaby Lake značky Intel, 8 GB pamětí RAM zn. Crucial, nebo např. dvojicí disků. Pro operační a informační systém byl použit nejmodernější disk zn. Intel, typu NVMe o celkové kapacitě 180 GB s rychlostí přístupu až 2 GB/s. Pro spolehlivé a rychlé zálohování zároveň je připraven hybridní disk SSHD o kapacitě 1000 GB.

Do uživatelský počítačů (stanic) jsme nainstalovali Windows 10. Každá stanice má také čtečku čárových kódů, tiskárnu účtenek, el. kasu a je připojena k informačnímu systému vč. EET. Nechybí ani připojení na centrální laserovou tiskárnu nebbo třeba skener.