08 Lis

Jak vybrat dobrý mobilní telefon

Jak vybrat dobrý mobilní telefon?
Vybrat mobilní telefon nemusí být v množství nabízených modelů jednoduché. Předně je třeba si uvědomit, že zařízení by mělo mít operační systém Android (většina) nebo iOS (Apple). Existují i další systémy, ale těžko pak budete do takového zařízení instalovat např. mobilní bankovnictví.

Android nebo iOS
Android je téměř na každém telefonu, tedy na tom za jeden tisíc i dvacet tisíc korun. iOS je je na zařízeních Apple (iPhone), které začínají na cenách deset až patnáct tisíc korun. Android jede na levném telefonu zoufale pomalu, iOS na levném iPhonu rychle. Pokud za telefon s Androidem utratíte alespoň tolik jako za iPhone s iOS, bude mezi výkony telefonů malý rozdíl ve prospěch iOS.

Značka
Ze zkušenosti doporučujeme telefony Samsung, Asus, Nokia s Androidem nebo Apple (iPhone) s iOS. Optimální cena svižného telefonu je cca. 10000 Kč.

TOP3, co chtít?
výkon 4x 1,5 GHz CPU, 4 GB RAM a vyšší
LTE, WiFi 5 GHz (802.11 ac)
nejnovější verzi Android nebo iOS

Publikování nebo další šíření obsahu serveru bubbleit.cz je bez písemného souhlasu společnosti Lichter s.r.o. zakázáno.
Ačkoli jsou informace na tomto webu prověřené, provozovatel nenese a nemůže nést zodpovědnost za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním tohoto webu a zde uvedených informací.